Вихлюпнутий гнів на будь-кого, хто трапився, або ж сльози без причин – такий стан притаманий мало не кожній жінці. Причини цього — передменструальний синдром ( ПМС) – складний паталогічний симптомокомплекс, який виникає у передменеструальні дні та проявляється нейропсихічними, вегето- судинними та обмінно-ендокринними порушеннями.

Інтерес до проблеми ПМС зростає з кожним роком, адже цей стан негативно впливає на здоров’я і працездатність. Особливо виражений він у представниць слабої статі, які займаються важкою фізичною або інтелектуальною працею. Частіше спостерігається у міських жінок 25-45 років. Хворіють переважно ті, хто має проблеми із серцем, нирками, шлунково-кишковим трактом, нервової та сечостатевою системами, алергією. Серед причин, що спонукають виникнення ПМС, – стрес, нейроінфекції, ускладненні пологи й аборти, травми та операції.

Зазвичай симптоми з’являються за 2-14 днів до менеструації та зникають одразу ж після неї або у перші її дні. Жінки звертають увагу на, що з’являються набряки тіла та обличчя, біль у серці, прискорене серцебиття, підвищена чутливість до запахів, припухлість молочних залоз та їх болючість. Серед скарг, з якими хворі звертаються до лікарів,-головний біль на зразок мігрені, нудота, блювота, здуття живота, проноси, поганий сон, агресивність, зниження працездатності, збудливість, конфліктність.

    Кожна жінка може допомогти собі сама подолати ПМС:

  • дотримуватись режиму дня: у такі дні важливо висипатися;
  • шкідливо вживати алкоголь, каву, газовані напої, оскільки вони негативно впливають і на нервову систему, і на організм у цілому;
  • виключити з меню гостре, солоне і солодке, споживати здорову їжу;
  • не хвилюватися і не втомлюватися;
  • не пити заспокійливих пігулок і снодійного, краще- трав’яні чаї або настоянки з м’ятою, материнкою, валеріаною;
  • уникати важких фізичних навантажень, натомість не забувати про вечірні прогулянки.

Якщо ж подолати синдром самостійно не вдається, першим етапом лікування стане психотерапія. Необхідно довести жінці, що цей стан тимчасовий і його можна вилікувати.

Медичне лікування має бути під наглядом лікаря. Призначають заспокійливі препарати, а також ті, що зменшують набряки молочних залоз, серцево-судинні та гормональні, протиалергічні. Лікують акушери -гінекологи, тривати це може 6-9 місяців й обов’язково під постійним контролем. При потребі необхідна консультація вузьких спеціалістів: нервопатолога, ендокринолога, кардіолога, психіатра.

КатегоріяНовини
Написати коментар:

*

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Якщо у Вас виникли запитання      (068) 708-59-89